جشنواره عید تا عید تخفیف‌های محصولات غنی فایل آغاز شد.مشاهده جشنواره

مشاهده دسته بندی بستن دسته بندی
امروز
دوشنبه 5 آذر 1403
جزئیات محصول پرسش و پاسخ پشتیبانی این محصول

توضیحات محصول

تذکر مهم : برای دانلود طرح درس روزانه محلول ها علوم چهارم ابتدایی و سایر مطالب سایت نسبت به خرید اشتراک ویژه اقدام نمایید. پس از خرید اشتراک ویژه به تمامی مطالب سایت دسرسی رایگان خواهید داشت.

در این پست از سایت غنی فایل، طرح درس روزانه محلول ها علوم چهارم ابتدایی را برای شما قرار داده ایم.

طرح درس روزانه محلول ها علوم چهارم ابتدایی در قالب فایل ورد و قابل ویرایش آماده خرید و دانلود می باشد.

در ادامه توضیحات تکمیلی این سناریوی آموزشی محلول ها را مشاهده می کنید.

تعداد صفحات: 6 صفحه.

فرمت فایل: ورد word و قابل ویرایش.

موضوع: طرح درس روزانه و سناریوی آموزشی درس  محلول ها علوم چهارم ابتدایی.

 

هدف کلی :


آشنایی دانش آموزان با مفهوم محلول و ویژگی های آن.
اهداف جزئی:
1- دانش آموزان با مفهوم محلول آشنا می شوند.
2- دانش آموزان با انواع مخلوط ها آشنا می شوند.
3- دانش آموزان با مثال هایی از انواع محلول ها آشنا می شوند.
4- دانش آموزان با تفاوت مخلوط یکنواخت (محلول ها ) و مخلوط های غیر یکنواخت آشنا می شوند.

دانلود طرح درس روزانه محلول ها علوم چهارم ابتدایی . سناریوی آموزشی مفهوم محلول ها علوم چهارم دبستان . سناریو و طرح درس رایگان

اهداف رفتاری :
انتظار می رود دانش آموز پس از پایان آموزش این درس بتواند:
1- مفهوم محلول را برای دوستان خود توضیح دهد. (حیطه دانش )
 2- بدون استفاده از کتاب انواع مخلوط ها را بیان کند.(حیطه دانش)
3- در حضور هم کلاسی های خود برای انواع مخلوط ها مثال بزند. (حیطه دانش)
4- برای دوستان خود تفاوت مخلوط های یکنواخت و غیر یکنواخت را بیان کند.(حیطه دانش)
5- در فعالیت های گروهی با علاقه شرکت کند.(حیطه نگرش)
6- نسبت به یافتن پاسخ پرسش هایی که نیاز به تفکر دارند از خود کنجکاوی نشان دهد. (نگرش)
7- نسبت به درس علاقه مند و کنجکاو باشد.(حیطه نگرش)
8- نسبت به آوردن وسایل مختلف آزمایش به کلاس احساس مسؤلیت کند. (حیطه نگرش)
9- آزمایش های مربوط به درس را همراه با اعضای گروه خود انجام دهد. (حیطه مهارت)
10- جدول مربوط به محلول ها و انواع مخلوط ها را تهیه کند. (حیطه مهارت)

 

روش تدریس: دریافت مفهوم


رسانه های آموزشی: کتاب درسی – دفتر – خودکار – تابلو -  ماژیک – لیوان یک بار مصرف قند – آب – قطره چکان – قاشق

تعیین رفتارهای ورودی:
1- دانش آموزان در سال اول آموخته اند که حواس در شناسایی،اشیا و آنچه در محیط اطراف است به ما کمک می کند.
2- دانش آموزان در سال دوم آموخته اند که بیشتر چیزهای اطراف ما ماده است. ماده به 3 حالت جامد،مایع و گاز وجود دارد.
3- دانش آموزان در سال سوم آموخته اند که گرما سبب تغییر حالت های ماده می شود و طول و حجم اجسام را افزایش می دهد، همچنین ذوب،انجماد و تبخیر از انواع تغییر حالت های ماده است.
4- دانش آموزان در کلاس چهارم و در ابتدای همین فصل مفهوم مخلوط و طریقه جدا کردن مواد تشکیل دهنده مخلوط از یکدیگر را آموخته اند.
5- دانش آموزان نمونه هایی از مواد غذایی را به صورت مخلوط مصرف کرده و دیده اند.
6- دانش آموزان در زندگی خود انواع مخلوط ها و محلول را به کار برده اند.

مشخص کردن نوع ارزشیابی:
1) ارزشیابی تشخیصی: از درس قبل که در مورد مخلوط ها بود سؤالاتی از دانش آموزان پرسیده می شود و اعضای هر گروه با مشارکت هم به سؤالات پاسخ می دهند.
2) ارزشیابی تکوینی: در حین تدریس در خصوص درس سؤالات پاسخ می دهند.
3) ارزشیابی پایانی: در پایان درس سؤالاتی در خصوص محلول و انواع مخلوط ها از دانش آموزان پرسیده می شود و آنها پس از بحث و گفتگو به سؤالات پاسخ می دهند. (بصورت کتبی)

 

فضا و مدل کلاس:


دانش آموزان در 6 گروه 3 نفره با هم همکاری دارند و چینش کلاس بصورت فعلی یاU  شکل است.
استفاده از فن آوری: ضبط صوت و سی دی مربوطه

-------------

با عضویت در یاس سل، فایل های خود را بفروشید و کسب درآمد کنید