جشنواره عید تا عید تخفیف‌های محصولات غنی فایل آغاز شد.مشاهده جشنواره

مشاهده دسته بندی بستن دسته بندی
امروز
جمعه 14 اردیبهشت 1403
جزئیات محصول پرسش و پاسخ پشتیبانی این محصول

توضیحات محصول

با خرید اشتراک ویژه در غنی فایل،  هم  طرح درس روزانه سفر به اعماق زمین علوم ششم دبستان . طرح درس روزانه درس سفر به اعماق زمین علوم پایه ششم ابتدایی.. را رایگان دانلود کنید هم به تمامی مطالب سایت دسرسی رایگان خواهید داشت.

در این پست از سایت غنی فایل که دنیایی از فایل هاست، طرح درس روزانه سفر به اعماق زمین علوم ششم دبستان . طرح درس روزانه درس سفر به اعماق زمین علوم پایه ششم ابتدایی را برای شما قرار داده ایم.

طرح درس روزانه سفر به اعماق زمین علوم ششم ابتدایی در قالب فایل ورد word و قابل ویرایش آماده خرید و دانلود می باشد.

در ادامه توضیحات تکمیلی را مشاهده می نمایید.

تعداد صفحات این طرح درس: 4 صفحه.

فرمت فایل: ورد word و قابل ویرایش.

در فایل دانلودی همه چیز مرتب و جدول کشی شده و با کیفیت می باشد.

موضوع: طرح درس روزانه سفر به اعماق زمین علوم ششم دبستان.

شهر:     پایه: ششم ابتدایی    تاریخ اجرا:
مدرسه:    موضوع درس: سفر به اعماق زمین    تعداد دانش آموزان: 8 نفر
نام کتاب: علوم تجربی    صفحات کتاب: 35-32    تهیه کننده:
مدت جلسه:50دقیقه
1- هدف کلی: آشنایی دانش آموزان با امواج لرزه ای و ساختمان درونی زمین
2-اهداف جزئی:
دانش آموزان
-یاد می گیرند ،امواج لرزه ای چگونه به وجود می آید.
-به ساختمان درونی زمین پی می برند.
-درک مناسبی از لایه های درونی زمین از نظر ترکیبات شیمیایی پیدا می کنند.
-لایه های درونی زمین را از نظر حالت مواد می شناسند.

3- اهداف رفتاری:  1- حیطه شناختی 2- حیطه ی روانی-حرکتی 3- حیطه ی عاطفی
دانش آموزان در پایان این تدریس قادر باشند.
1- امواج لرزه ای و کانون زمین لرزه را درک کنند وتعریفی از آن ارائه دهند.    1- √           2-           3-  
2- چگونگی سرعت عبور امواج لرزه ای درون زمین را با آزمایشی ساده واستفاده از میزهای آهنی- چوبی و پلاستیکی طراحی کنند.
1-            2- √          3-  
3- تقسیم یندی لایه های درونی زمین از نظر ترکیبات شیمیایی را بشناسد.     1- √           2-           3-  
4- تقسیم بندی لایه های درونی زمین از نظر حالت مواد را می فهمند وآن را با تقسیم بندی قبلی تجزیه و مقایسه می کنند.
1- √           2-           3-  
5- با نمایش فیلمی کوتاه از لایه های درونی زمین و خصوصیات و ویژگی های موجود در هر لایه به وَجد می آیند و با علاقه ی بیش تری درس را دنبال می کنند.  1-            2-           3- √
4- روش های تدریس: روش بحث گروهی –روش آزمایشی-روش اکتشافی-روش پرسش وپاسخ
5- رسانه های آموزشی: - ویدئوپروژکتور-لوح فشرده
6- ابزار های آموزشی : ماژیک –تابلو- کتاب درسی –تصاویر موجود در کتاب های کمک آموزشی
7-فضاهای آموزشی: کلاس درس
1- پیام روز: با بیان آیه ای از سوره ی فصّلت (آیه¬ی 53) زمینه ی تفکر درباره¬ی جهان آفرینش را فراهم می کنیم.
«به زودی نشانه های خود را در کرانه های جهان و در نفوس خودشان به آنان نشان خواهیم داد. تا برای آنان روشن شود که بی تردید او حق است آیا بس نیست که پرودگارت با ارائه حقایق تکوینی و دلایل طبیعی بر همه چیز گواه است».
    زمان
    2
1- فعایت های اولیه: سلام احوال پرسی- حضور غیاب– بازدید تکالیف- بررسی روشنایی و سیستم سرمایشی یا گرمایشی- بررسی سیستم کامپیوتری و میزان آمادگی دانش آموزان برای شروع تدریس.    3
3- ارزشیابی تشخیصی:


دانش آموزان در پایه ی پنجم در درس برگی از تاریخ زمین اطلاعاتی را درباره ی تاریخ گذشته¬ی زمین وویژگی های سنگ های رسوبی به دست آورده¬اند سوالاتی از مراحل تشکیل سنگ های رسوبی پرسیده می شود. همچنین سوالاتی در زمینه فسیل ها و اطلاعاتی که فسیل ها می توانند درباره تاریخ زمین به ما بدهند پرسش می شود.
    
6

طرح درس روزانه سفر به اعماق زمین علوم ششم دبستان . طرح درس روزانه درس سفر به اعماق زمین علوم پایه ششم ابتدایی
4- آماده سازی (زمینه سازی)


نشان دادن تصاویری بر جسته از لایه های درونی زمین- بیان خلاصه ای از کتاب سفر به درون زمین (نوشته ی ژول ورن) –پرسش درباره¬ی علت وقوع زلزله و اتش فشان در نقاط مختلف زمین.    2


5-ارائه درس

طرح درس روزانه سفر به اعماق زمین علوم ششم دبستان . طرح درس روزانه درس سفر به اعماق زمین علوم پایه ششم ابتدایی.

----

با عضویت در یاس سل، فایل های خود را بفروشید و کسب درآمد کنید